rekrutacja 2013/2014

Home

Spotkanie integracyjne Erasmus 2013

 

14 listopada, w domu studenta przy uczelni, miało miejsce spotkanie integracyjne studentów z filologii angielskiej z Turcji i Polski. Cała sala wypełniona była po brzegi rozentuzjazmowanym tłumem, zaś na stołach piętrzyły się stosy jadła i specjałów.
Nieziemsko przystojny student prowadzący spotkanie wraz ze swoim asystentem powitali przybyłych do sali profesorów i studentów, wznieśli tradycyjny toast. Później zaś zręcznie zapowiedzieli występ tureckich przyjaciół, którzy specjalnie na tą okazję przygotowali interesującą prezentację o swojej ojczyźnie, z której w wielkim uproszczeniu wynikało, że nie jeżdżą oni wielbłądami… na co dzień.
Następnie odbył się szereg zabaw integracyjnych. Podzieliwszy salę na dwie drużyny zagraliśmy w kalambury. Tak między nami, potrafią one nabrać całkiem nowego charakteru, jeśli tylko gra się po angielsku.
Śpiewaliśmy też piosenki, jako pierwszą na warsztat biorąc znaną balladę o przygodach dwóch małych piesków. Rozgrzani gorącymi rytmami, nieco poobijani po spontanicznym pogo, z zapałem przeszliśmy do kolejnego punktu programu.
Łamańce językowe stanowiły dla obecnych pewnego rodzaju wyzwanie. Dla dobra potencjalnych czytelników autor niniejszego tekstu zdecydował się nie przytaczać tutaj przykładów. Nawet większego wysiłku wymagała gra w głuchy telefon, która – a jakże – stała się przyczyną ogólnej wesołości.
Warto też wspomnieć o reportażu, przygotowanym, w tak zwanym międzyczasie przez znaną i utytułowaną redaktor pewnej niszowej stacji telewizyjnej. Niczym wytrawny łowca wybierała ona najbardziej obiecujących gości i przeprowadzała z nimi krótki wywiad. Materiał filmowy z tego przedsięwzięcia obejrzeliśmy wspólnie pod koniec imprezy.
Po krótkiej przerwie śpiewaliśmy „Sokoły”. Na szczęście wśród nas znajdowała się grupa ludzi (ukłony w stronę wokalu prowadzącego i gitary), która potrafiła jako tako śpiewać i jakoś nie utrąciliśmy skrzydeł tym szlachetnym ptakom.
Prezentacja osiągnięć polskiej motoryzacji przebiegła pomyślnie. Maluchowi daleko było do luksusowych samochodów, które mogliśmy podziwiać na prezentacji o Turcji, ale bronił się dzielnie i walczył do końca.
Goście z Turcji przygotowali kolejną zabawę. Wybrawszy grupę chętnych, kazali im przejść przez tor naszpikowany czujnikami i wszelkiego rodzaju nowoczesnymi pułapkami. Z braku środków użyto nitki. Następnie, szczęśliwcy po omacku musieli przejść na drugi koniec pomieszczenia, nie wiedząc jednak, że nitkę zwinięto na krótko po założeniu im opasek.
Po tym wszystkim, trio atrakcyjnych polskich studentek zadało serię pytań losowym kolegom i koleżankom. Towarzyszące temu salwy śmiechu słychać było podobno nawet w oddalonym o 10 minut drogi sklepie spożywczym.
Niczym pociąg REGIO z Częstochowy do Koluszek zwiedziliśmy część akademika, cudem unikając katastrofy kolejowej na schodach. Po drodze załapaliśmy pewne opóźnienie, więc wspólnie podjęto decyzję o usunięciu z planu ramowego spotkania konkursów tanecznych.
Zabawa w „woreczek” okazała się strzałem w dziesiątkę.  W wielkim okręgu podawaliśmy sobie niewielki, wypełniony różnego rodzaju wyzwaniami worek. Trzeba przyznać, że czasami niechętnie, ale jednak wykonaliśmy je wszystkie.
Uroczyste wyświetlenie filmu, o którym wspominałem już wcześniej, zakończyło oficjalną część spotkania. To wszystko stanowiło jednak dopiero podwaliny do dalszego umacniania więzi między nami. Jak się okazuje, pomimo wielu różnic ,są pewne rzeczy, które w każdym zakątku świata kończą się tak samo.
D. R.

Za oprawę fotograficzną dziękujemy pani L.S.

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony