rekrutacja 2013/2014

Home

KONKURS HISTORYCZNY "13 GRUDNIA ROKU PAMIĘTNEGO..."

Rocznice, zwłaszcza historyczne, są doskonałą okazją do poruszenia tematu wydarzeń, których dotyczą. Wspomnienia ożywają nie tylko w naocznych świadkach, ale zmuszają do zadawania pytań osoby, które nie były bezpośrednimi uczestnikami danego zdarzenia. W bieżącym roku przypada 35. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W związku z tym Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych postanowił zorganizować konkurs historyczny dla uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu piotrkowskiego: „13 grudnia roku pamiętnego…” 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Celem konkursu jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy historycznej oraz ożywienia pamięci na ten temat zwłaszcza wśród młodzieży, która często nie zdaje sobie sprawy z tego, że konsekwencje stanu wojennego odczuwamy do dziś. Ta inicjatywa spotkała się z poparciem wielu szanowanych osób i instytucji. Konkurs wsparli: podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej pan prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego pan Krzysztof Chojniak, Europejskie Centrum Solidarności oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi. Patroni zatroszczyli się także o nagrody dla uczestników zarówno pierwszego jak i drugiego etapu konkursu. Więcej zdjęć na FB uczelni - ZOBACZ

SKN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etap międzyszkolny (I etap) konkursu „13 grudnia roku pamiętnego…” odbył się w piątek, 21 października 2016 roku, w piotrkowskiej filii UJK. W rywalizacji uczestniczyli: uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, których przygotował pan Sebastian Wojtaś, uczniowie pana Witolda Goworka reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 pod opieką pana Arkadiusza Eksmana, reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnego nr 4, którą zebrała i przygotowała pani Anna Płoszyńska, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnego nr 5 pod kierunkiem pana Piotra Bereski oraz reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, przygotowaniem których zajęli się panowie Janusz Błaszczyk i Piotr Grelowski. Łącznie do pisania testu przystąpiły 73 osoby, spośród których Komitet Merytoryczny uhonorował trzydziestu uczestników. Każdy z nich został nagrodzony gadżetami ufundowanymi przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Niestety do finału mogło zakwalifikować się tylko dziesięcioro najlepszych. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak w odpowiedziach na pytania bezkonkurencyjni okazali się uczniowie „Chrobrego”, z których składa się finałowa dziesiątka. Równie wysoki poziom reprezentowali uczestnicy z ZSP nr 5, ZSP nr 1, ZSP nr 2 oraz ZSP nr 3. Dawida Ingiera – ucznia pana Piotra Bereski – od finału dzielił zaledwie jeden punkt! Natomiast w pozostałych szkołach najlepsze wyniki przekraczały 50% punktów do zdobycia.  

Rywalizacja finałowa rozegra się między uczniami jednej szkoły, ale mamy nadzieję, że mimo to będzie ona dostarczać emocji zarówno uczestnikom jak i widzom. Gala finałowa odbędzie się 13 grudnia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Trzymamy kciuki za wszystkich finalistów i prosimy o śledzenie strony internetowej konkursu: www.facebook.com/konkurs35, gdzie na bieżąco aktualizowane są informacje.

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony