rekrutacja 2013/2014

Home

WARSZTATY DLA DZIECI

11 kwietnia 2018 roku w auli UJK w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się warsztaty językowe, w których udział wzięli uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim. Warsztaty zorganizowane zostały przez studentki II roku edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z nauczaniem języka angielskiego pod kierunkiem dr Izabeli Kiełtyk-Zaborowskiej. Motywem przewodnim zajęć było spotkanie z Wiosenką Modrą. Dzieci, poprzez gry i zabawy, miały okazję utrwalić wiadomości dotyczące pisania listu oraz jego drogi od nadawcy do odbiorcy. Zabawę dopełniły samodzielnie zaadresowane koperty, na których dzieci za pomocą kolorowych farb odcisnęły swoje dłonie.

Warsztaty dla dzieci

Więcej…

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Wioska wikinga

DZIEŃ JAKOŚCI KSZTAŁCENIA 25.04.2018r.

dzień jakości kształcenia

DZIEŃ JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W UJK (WNS)

dzień jakości kształcenia na WNS

Program Dnia Jakości Kształcenia WNS - ZOBACZ

KONCERT SYMFONICZNY KARŁOWICZ/DOBRZYŃSKI

Uniwersytet Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Polską Operą Królewską zapraszają na "Koncert Symfoniczny Karłowicz/Dobrzyński".
Koncert będzie miał miejsce 20 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowisko - teatralnej MOK. Bezpłatne wejściówki na koncert do odebrania od 9 kwietnia w MOK.

Polska Opera Królewska W DRODZE – założenie instytucji, by docierać z wydarzeniami do mniejszych miast w całej Polsce. Tym razem orkiestra Polskiej Opery Królewskiej pod batutą Tadeusza Karolaka wystąpi w Piotrkowie Trybunalskim. W programie znajdą się dwa symfoniczne utwory wybitnych polskich kompozytorów XIX wieku.

koncert symfoniczny

Więcej…

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA "GLOBALNE I REGIONALNE KONTEKSTY W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ"

Zakład Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej oraz Metodologii Badań Społecznych Instytutu Nauk Pedagogicznych Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza do udziału w I Międzynarodowej Konferencji Naukowej nt. "Globalne i regionalne konteksty w edukacji wczesnoszkolnej". Konferencja odbędzie się 5 czerwca 2018 roku.

Więcej…

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYKŁAD

Wykład dra hab. Jacka Bonarka

INFORMACJA

Uczestnicy obozu naukowo-dydaktycznego w Kętrzynie, zbiórka 22 kwietnia 2018r. o godzinie 9:15 na parkingu wewnętrznym Filii UJK.

INTEGRACJA NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE I PEDAGOGIKI

W Bełchatowie, podczas Konferencji Naukowej na temat: Pedagogika w służbie instytucjonalnej profilaktyki zagrożeń i patologii społecznych oraz resocjalizacji, miały miejsce wartościowe pod względem merytorycznym dyskusje. Przedstawiciele dwóch dyscyplin naukowych, usytuowanych w dziedzinie nauk społecznych: nauki o bezpieczeństwie i pedagogika, zgłębiający problematykę działań profilaktycznych względem współczesnych zagrożeń, podjęli próbkę wypracowania rekomendacji służących podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w społecznościach lokalnych.

W podejściu postdyscyplinarnym, którego charakterystyczną cechą jest wyłonienie przedmiotów wspólnych dla kilku dyscyplin naukowych, a które to przedmioty nie należą do nikogo (nikt ich nie zawłaszcza), właśnie bezpieczeństwo należy tak traktować. Takie ujęcie pozwala pogodzić kompetencje wielu dyscyplin naukowych (nie tylko nauk o bezpieczeństwie i pedagogiki). Podejście postdyscyplinarne należy rozumieć jako postulat komplementarności i uczenia się od siebie nawzajem, a nie grupowania dyscyplin nauki wokół bytu, jakim jest bezpieczeństwo i „przepychanie się”, która z dyscyplin ma lepsze kompetencje do badania tego typu bytów – jak bezpieczeństwo. Dużym zainteresowaniem cieszył się referat otwierający konferencję, wygłoszony przez pracownika z naszej Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, dr. hab. inż. Jana Zycha, prof. UJK, na temat zagrożeń w społeczeństwie sieciowym.

Integracja nauk o bezpieczeństwie i pedagogiki

Więcej…

INFORMACJA

Bezpieczeńśtwo Narodowe II rok II stopnia. Uprzejmie informujemy, że z przyczyn organizacyjnych zjazd na studiach niestacjonarnych z dnia 5-6 maja 2018 r. zostaje przeniesiony na 16-17 czerwca 2018 roku.

Strona 1 z 157

Wybory 2016-2020

 


Uniwersytet

Jana Kochanowskiego

w Kielcach

Filia w Piotrkowie Trybunalskim

ul. J. Słowackiego 114/118
97-300 Piotrków Tryb.

centrala: (44)7327400
fax: (44)7327405

NIP: 657-02-34-850

REGON: 000001407-00034

Millennium Bank
nr 31 1160 2202 0000 0003 3754 1719

 

facebooknkyoutube

eng DEPARTMENT OF ENGLISH STUDIES

wu

wu

dn

Partnerzy UJK

dysponenda

 niepelnosprawni

Początek strony